Kategoriler

01.08.2021-31.07.2022 DÖNEMİ FAALİYET RAPORU

                                           01.08.2021-31.07.2022 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

14.08.2021 tarihinde yapmış olduğumuz olağan genel kurulumuzda görüşülüp yapılmasına karar verilen rutin işlerimiz ve yatırım bütçemizde belirtilen işler yaptırılarak site sakinlerimizin hizmetine sunulmuştur.

                01.08.2021-31.07.2022 dönemi bütçesi hazırlanırken gider kalemlerine konulan birim fiyatlar dönem içerisinde 3, 4 kat artmıştır.Örneğin; 1 yıllık elektrik tüketim bedelimiz için bir yıl önceki ödediğimiz yıllık tüketim bedeline %20 artış yaparak 165.000,00 TL ödenek koymuştuk. Gelen zamlardan dolayı sadece temmuz 2022 ayında 104.851,00 TL elektrik faturamız geldi . 2021 yılı 6ıncı ayında kilogramını 8.89 TL’ye aldığımız çöp torbasını 2022 yılı 6ıncı ayında kilogramını 24.78 TL’ye alabildik. Bu fiyatta site sakinimizin sitemize uyguladığı indirimli fiyattır. 2021 yılı 6ıncı ayında 5 kilosunu 550,00 TL’ye aldığımız sivrisinek ilacı 2022 yılı 7inci ayında 5 kilosunu 2.100,00TL’ye alabildik. Bu artışlara su parası, asgari ücret artışı v.b. örnek gösterebiliriz. Bu fiyat artışları karşısında mecburen tasarruf tedbirleri uygulayarak bütçemizi denk getirmeye çalıştık.

                Genel kurulumuzda yatırım bütçesinde yapılması kararı alınan kamera sistemi yaptırılarak site sakinlerimizin hizmetine sunulmuştur. Alınması gereken 2 adet jeneratör alınamamıştır.

                Dönem içerisinde yapılan işleri bilgilerinize sunuyoruz.

 • Çocuk parkındaki eksik oturma grupları tamamlandı. 1 adet aydınlatma armatörü yapıldı.
 • F adasında bulunan tenis kortu ve basketbol sahasında çizgi ve direk çalışması yapılarak çok amaçlı spor sahası haline getirildi. Voleybol filesi gerilerek yeni voleybol sahası oluşturuldu.
 • Spor kompleksinde bulunan masa tenisi sahasının zeminine beton atılarak düz zemin oluşturuldu. Gölgelik ilavesi yapıldı.
 • 2 ve 3 nolu havuzlara gölgelik yaptırıldı. 1 nolu havuzun gölgeliğinin jütü değiştirildi.
 • Havuzlarda bulunan kum filtreleri 1,5 ton kum alınarak kum eksiği tamamlandı.
 • 2 adet çim biçme makinası, 1 adet lükstrüm biçme makinası 600 m bahçe sulama hortumu, fiskiye ve ekipmanları alındı.
 • 1 nolu çevre aydınlatma sayacımızın panosu yenilenip, dizayn edildi.
 • F adası basketbol sahasının yanındaki yeşil alana 1 adet aydınlatma direği dikildi.
 • Site genelinde villaları besleyen patlak 250 m yeraltı elektrik kablosu değiştirildi.
 • 1 ve 2 nolu arıtma girişlerinde toplanan katı atıklar attırıldı.
 • Site içerisinde bulunan yağmur suyu logarları temizletildi. Kapalı ve tıkalı olanlar açtırıldı.
 • Araç yollarında bulunan yüksek aydınlatma direklerinden 11 adedinin armatörleri yenilendi.
 • Fırtınadan zarar gören site yönetiminin sorumluluğunda olan ünitelerin tamirleri ve bakımları yapıldı.
 • Migros karşısında bulunan spor kompleksimizin duvarının dökülen sıvaları kazıttırılarak yeni sıvası ve boyası yapıldı.
 • Yeşil alanlarda doğal sebeplerden dolayı zarar gören bozulan arıtma su şebekeleri tamir edildi.
 • Ağaç köklerinden dolayı bozulan yaya yürüyüş yolları yol altına gelen kökler çıkarttırılarak düzelttirildi.
 • Havuzlarımızın savaklarında ve içlerine düşen kırılan kalebodurlar değiştirilip, derzleri yapıldı.
 • Havuzlarımızın güneşlenme terasında kabaran kalebodurlar sökülerek, tamirleri yapıldı.
 • Yönetim binamızın önünde olan EMLAK KONUT VİLLA VE SOSYAL TESİSLERİ TOTEMİ yeniden dizayn ettirilerek demir aksamının boyası yaptırıldı.
 • Teknik ekibe, peyzaj ekibine rutin yapılması gereken işler yaptırılarak siz site sakinlerimizin hizmetine sunuldu.
 • Bu dönem içerisinde sitemizde 18 villa satılarak, el değiştirmiştir. En son 3.200.000 TL’den villa satışı olmuştur. 26 villa sahibi, villasını kiraya vermiştir.

Değerli Malikler

Sitemizin geliri maliklerimizin ödediği aidatlardan oluşmaktadır. Aidatlar düzenli ödenir ise yapılması planlanan işler ve sitemize verilmesi gereken hizmetler o ölçüde zamanında yapılabilmektedir. Aidatlarını zamanında ödemeyen site sakinlerimize hukuksal icra takibi işlemi yapılmaktadır.

Sitemizin asfalt yol yapım işini Marmaraereğlisi Belediyesi üstlenmiş olup, şuan mahalle yollarına beton asfalt işi yaptıkları için sitemize girememişlerdir. Sıcak asfalt yapılmaya başlanınca sitemizin yollarına da yapılacaktır. Asfalt yapım maliyeti çok yüksek olduğu için mecburen  belediye ile ilişkilerimizi sıcak tutup yollarımızı yaptırarak, site sakinlerimizi mali yükten kurtarmaya çalışmaktayız.

Sitemizin elektrik alt yapısında birçok bölgede yeraltı kablolarında değişime ve yenilenmeye ihtiyaç vardır. TREDAŞ Bölge Şefi ile yaptığımız görüşmeler sonucu yatırım programına aldırılıp, bu sıkıntılarımızın giderilmesi için çalışmalar yapılmaktadır.

        Hayat şartlarımız zorlaşması sitemizde gider kalemi olan bir çok ürüne faiş fiyat artışı olduğundan dolayı tasarruf tedbirleri uyguladık. Yapılan işleri hizmet satın almadan site personelimizin çalışmaları sonucu yaptık. Site personelimize genel kurul huzurunda teşekkür ederiz. Bizlere verdiğiniz destekten dolayı tüm maliklere teşekkür eder, bundan sonraki yönetimlere de aynı desteği sürdürmenizi isteriz.

SAĞLIKLI, HUZURLU VE MUTLU GÜNLER GEÇİRMENİZ DİLEĞİ İLE

                                                                                                                                                     YÖNETİM KURULU

Marmara Ereğlisi Emlak Konut Villaları Site Yönetimi Adres: Dereağzı Mahallesi 7004 Sokak No: 12 Marmara Ereğlisi Tekirdağ Türkiye
0282 623 69 72
info@emlakkonutvillalari.com
www.emlakkonutvillalari.com ©
X