Sayfa Başlığı

                         EMLAK KONUT VİLLA VE SOSYAL TESİSLERİ YÖNETİM KURULU

                       01.08.2019 İLE  31.07.2020 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU  

                                                                                                                                   07.08.2020 

                                                                                                                                            

10.08.2019 tarihinde sitemiz amfi tiyatrosunda yapmış olduğumuz genel kurulumuzda görüşülüp yapılmasına karar verilen işler ile sitemizdeki rutin yapılması gereken işleri tamamlayarak, yaz sezonuna sitemizi hazırlamaya çalıştık.

Tüm dünyada ve ülkemizde yaşanmakta  olan  Covid-19 virüs salgınından korunmak amacı ile alınması gereken tedbirleri alarak; bu sezon eğlenmek yerine, sağlıklı bir şekilde dinlenmek amacı güdülmüştür. Site sakinlerimizin çoğunluğunun talebi üzerine bazı sosyal tesislerimiz açılmamıştır.

Covid-19 virüs salgınından dolayı ilgili bakanlıkların ve bilim kurulunun tavsiye ve talimatlarına uyularak salgının sitemizde olumsuz bir ortam yaratmasına engel olunmaya çalışılmıştır.

2019-2020 dönemi işletme bütçemize göre hareket edilip, mümkün olduğu kadar dışarıdan işçilik satın alınmayıp, işleri kendi personelimize yaptırarak tasarruf sağlamaya çalıştık.

Bizlere vermiş  olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

 

      YAPILAN İŞLERİ BİLGİLERİNİZE SUNUYORUZ;

 

 • Yatırım bütçemizde yer alan 2014 model Fiat Fiorina ve 2013 model Renault Master aracımız satılmıştır. Yerlerine sitemizin ihtiyacı olan 2018 model Fiat Fiorina ve 2018 model Renault kamyonet alınmıştır.
 • Sitemizde enerji tasarrufu sağlamak için;
 1. Futbol sahasındaki 16 adet 400 watt  halojen projektör, 16 adet 100 watt led projektörler ile değiştirilmiştir.
 2. Tenis kortundaki 6 adet 1000 watt halojen projektör, adet 100 watt led projektör ile değiştirilmiştir.
 3. Basketbol sahasının aydınlatılması için 6 adet yeni 100 watt led projektör takılmıştır.
 • 870 adet olan siyah bahçe aydınlatma direklerimizin; 170 adedi geçen dönem,  150 adedi bu dönem, başlıkları şeffafa glop armatörlerle değiştirilip, led ampul takılmıştır. Kalan 550 adedi ise periyodlar halinde değiştirilmeye devam edilecektir.
 • Yatırım bütçemizde yer alan kanalizasyon şebekemizi oluşturan 153 adet atık su bacası 7640 m atık su kanalı kuka ve iş makineleri ile temizletilmiş olup kırık, çökük, içi toprakla doldurulmuş  bacalar açılarak, atık su toplama hattına bağlantısı yapılmamış olan 3 hattın bağlantısı yapılarak, villalardan çıkan atık suyun arıtma ünitesine sorunsuz gitmesi sağlanmıştır.
 • Yatırım bütçemizde yer alan su depomuzun yanındaki su kuyusu temizlettirilip ekipmanları yenilenerek faal hale gelmiştir. F, D, E adasındaki 3 su kuyumuzun su şebekesi hattı birleştirilmiştir. Yeni 1050 m su şebekesi hattı yapılarak spor kompleksinde bulunan çöp toplama istasyonunun yanına kadar su şebekesi hattı götürülmüştür. Yeni yaptırılan su hattına 9 adet çıkış vanası konulup, havuzlarımızın doldurulması ve bahçe sulamalarında kuyularımızın suyu kullanılacaktır.
 • Kır bahçesinde ve golf kafede yer alan erkek wc ler bölünerek aynı anda 2 kişinin kullanacağı hale getirilmiştir. Havalandırma bacaları yapılmıştır. Personel hizmet binasındaki banyo ve tuvaletler yenilenmiştir.
 • Türk Telekom ile yapılan görüşmeler sonucu yanlış inşaat ve villalarımıza yaptırdığımız pergolelerin altında kalan ptt internet bağlantı kutularının yerleri değiştirilmiş olup, bağlantı kutuları çalışır hale getirilmiştir. Çürüyen baca kapakları değiştirilmiştir. Bu çalışma sonucu birçok site sakinimiz kolayca internet alabilmiştir.
 • Sitemizdeki tretuvar taşları tamir edildi. Mavi beyaz renklere boyanmıştır.
 • Site girişine tüm işçiliği site personelinin  marifeti ile  Atatürk büstü yaptırılmıştır.
 • Havuzlarımızın derzleri yenilendi. Kırık fayans ve kalebodurlar değiştirildi.
 • Sitemiz sosyal tesisleri, arıtmalar, havuzlar v.b. ünitelerimizde bulunan motor, pompa, tesisat ve ekipmanlarının bakım ve onarımı yapıldı.
 • 1 nolu arıtma tesisimizin temiz su havuzuna yeni dalgıç pompa konularak, kollektör sistemi  yenilenip, daha çok su kullanımı sağlanmıştır.
 • 2 nolu arıtma tesisimizin elektrik sistemi yenilenmiş olup, alçak gerilim, ölçü, dağıtım, kumanda ve kompanzasyon panosu tek bir panoda toplanıp, arıtmanın dışına alınmıştır.
 • Periyodik peyzaj çalışmaları yapılmıştır. (budama, biçme, ilaçlama, gübreleme v.b.)
 • Çevre ve bahçe aydınlatma direklerimizin arızalı sigorta ve ampulleri değiştirilmiştir.
 • Beton oturma gruplarımızın üzerine ahşap kaplama yaptırılıp, boyanmıştır.
 • Sitemizde  yaz sezonuna hazırlık için periyodik yapılması gereken işler sizlerin hizmetine sunulmuştur.

 

Değerli Malikler

 

Toplanan aidatların nerelerde, ne şekilde harcandığını gelir gider tablolarında gösterilmiştir. Hesaplarımız  isteyen her malik’in denetimine açıktır.

            Sitemizin geliri maliklerimizin ödediği aidatlardan oluşmaktadır. Aidatlar düzenli ödenir ise yapılması planlanan işler ve sitemize verilmesi gereken hizmetler o ölçüde ve zamanında yapılabilmektedir. Aidatlarını zamanında ödemeyen site sakinlerimize site avukatı tarafından hukuksal icra takip işlemi yapılmaktadır.

            İşlerin büyük bölümü, site personelimizin fedakar çalışmaları sonucu başarılmıştır. Site personelimize genel kurul huzurunda teşekkür ederiz.

Ayrıca, görevde olduğumuz süre içinde bizlere verdiğiniz destekten dolayı tüm maliklere teşekkür ederken, bundan sonraki yönetimlere de aynı desteği sürdürmenizi içtenlikle diler, bölgemizde örnek olan sitemizde sağlıklı ve huzurlu günler geçirmenizi temenni ederiz.

  YÖNETİM KURULU

 

ÖNEMLİ NOT: 01.08.2019-31.07.2020 DÖNEM SONU HESAP KAPANIŞ İŞLEMLERİ DEVAM ETTİĞİNDEN, GELİR-GİDER TABLOLARI HAZIRLANDIĞINDA SİTE SAKİNLERİMİZE DAĞITILACAKTIR.

 

 

Marmara Ereğlisi Emlak Konut Villaları Site Yönetimi Adres: Dereağzı Mahallesi 7004 Sokak No: 12 Marmara Ereğlisi Tekirdağ Türkiye
0282 623 69 72
info@emlakkonutvillalari.com
www.emlakkonutvillalari.com ©
X