Kategoriler

01.08.2017-31.07.2018 FAALİYET RAPORU

Resim

01.08.2017-31.07.2018 FAALİYET RAPORU

EMLAK KONUT VİLLA VE SOSYAL TESİSLERİ YÖNETİM KURULU
01.08.2017 İLE  31.07.2018 TARİHLERİ ARASI FAALİYET RAPORU

03.08.2018

12.08.2017 tarihinde sitemiz amfi tiyatrosunda yapmış olduğumuz genel kurulumuzda görüşülen ve yapılması karara bağlanan işleri ve sitemizde mevcut olan tesislerin bakım ve onarımları yaptırarak yaz sezonuna hazır hale getirmeye çalıştık.

Birçok işi altyapı çalışmalarını hizmet satın almadan, yaptıracağımız işlerde bilgi ve tecrübeli olan site sakinlerimizden görüş alarak, kendi personelimize yaptırdık, tasarruf sağladık.

Sorumluluklarımızı yerine getirmeye çalıştık. Bizlere vermiş olduğunuz desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz.

Yapılan işleri bilginize sunuyoruz.

 • Sitemizde doğal gaz alt yapı çalışması bitmiştir.443 adet villaya 1 adet yönetim ofisine, 11 adet dükkana servis kutuları bağlattırılmıştır.300 e yakın site sakinimiz abone olup, doğal gaz tesisatını yaptıran sakinlerimiz doğal gazı kullanmaya başlamışlardır.
 • Sitemizi çevreleyen yan yolların asfaltlama işi Marmara Ereğlisi Belediyesine yaptırılmıştır.
 • Çöp bidonlarımızın yerleri yaya yürüyüş yollarının üzerinden geri çekilerek lükstrümlerin arasına alınmıştır. 20 adet 120 lt, 6 adet 770 lt büyük çöp bidonu ve 5 adet geri dönüşüm sepeti alınarak site sakinlerimizin hizmetine sunulmuştur.
 • Ana yollarımıza site sakinlerimizin dinlenmesi için 5 adet oturma bankı konmuştur.
 • Amfi tiyatro bölgesindeki çöp toplama yerinin zeminine beton atılarak, etrafı kapatılmıştır.
 • Yönetim ofisimizin dış mantolaması, boyası, kapıları ve mutfak kısmına mutfak dolabı yaptırılmıştır.
 • Periyodik peyzaj işleri (budama, ilaçlama, gübreleme, çim biçme vb.) yapılmıştır. Sitemizin belli bölgelerine mevsimlik süs bitkisi ve ıhlamur ağaçları dikilmiştir.
 • Doğal gaz alt yapı çalışmaları yapılırken iş makinalarının ezdiği lükstrümler mümkün olduğu kadar sökülerek yerlerine yenileri ekilmiştir.
 • 5 adet havuzumuza klor ve PH düşürücü kimyasalları anlık su durumuna göre otomatik ilave eden dozaj pompa sistemi kurulmuştur.
 • 5 adet havuzumuzun aydınlatma sistemi enerji tasarrufu için led aydınlatmaya dönüştürülmüştür. 160 adet led havuz lambası alınmıştır.
 • Havuzlarımızda kullanılmak üzere 100 adet şezlong, 100 adet şemsiye alınmıştır.
 • Güneş enerji sistemlerimizin periyodik bakımı yapılarak arızaları giderilmiştir.
 • Sitemiz ana yollarında bulunan yol aydınlatma direkleri, led armatörlerle değiştirilip daha iyi aydınlatma ve enerji tasarrufu sağlanmıştır. 12 adet led armatör alınmıştır.
 • Sitemizin belli bölgelerinde villaları besleyen arızalı 400 m yer altı  kablosu yenilenmiştir. Çevre ve bahçe aydınlatma direklerindeki arızalı sigortalar değiştirilmiştir.
 • Arıtmalarda bulunan pompa ve motorların rutin bakımları, arızalı olan 4 adet pompa ve motorun tamiri yaptırılmıştır.
 • Arıtmalarımıza 15 tonluk 1  adet 45 tonluk 1 adet dalgıç pompa alınmıştır.
 • Arıtmalarımızda bulunan elektrik tesisatının bakımı ve kompozisyon panolarının kontrolü yaptırılmıştır.
 • Su depomuzun iç temizliği yapılmıştır. 4 adet motor ve pompaların, elektrik tesisatının bakımı yaptırılıp,  arızaları tamir ettirilmiştir.
 • F adasında bulunan su kuyusunun temizliği, bakımı yaptırılıp pompası değiştirilmiştir. Su kuyusuna yakın havuzlara ilk su dolumu bu kuyudan yapılmıştır.

 

YATIRIM BÜTÇESİ PROGRAMINA ALINAN

 1. Yönetim ofisimize doğal gaz tesisatı yaptırılıp, doğalgaz kullanılmaya başlanılmıştır.
 2. Sitemiz sosyal tesislerinde oluşabilecek su baskınlarına önlemek için su tahliyesini hızlı yapacak 1 adet motopomp, 300 metre hortum  ve ekipmanları alınmıştır
 3. Elektrik kesintilerinde kullanılmak üzere 1 adet jeneratör alınmıştır.
 4. Yaz sezonunda açılan 2 Nolu site giriş kapımıza otomatik yaya giriş kapısı ve araç plaka tanımlama sistemi yaptırılmıştır.
 5. Çocuk parkına 3 adet 2li salıncak grubu yaptırılmıştır.
 6. Doğal gaz alt yapı çalışmaları yapılırken arızalanan yeraltı elektrik şebekesi, su şebekesi, kanalizasyon şebekesi ve yağmur suyu menfezleri tamir edilmiştir.
 7. I ve D adalarındaki) 2 adet havuzumuzun su tahliye hattı yeniden yapılmıştır. (H,G,E adalarındaki )3 havuzumuza da bay bas hattı ilave edilmiştir.
 8. Çevre aydınlatma direklerimizin 200 adedinin armatörleri şeffaf glop armatör ve gün ışığı led ampuller ile değiştirilmiştir. Periyotlar halinde diğerlerinin değiştirilmesi yapılacaktır.

 

Değerli Malikler

Toplanan aidatların nerelerde, ne şekilde harcandığını gelir gider tablolarında gösterilmiştir. Hesaplarımız  isteyen her malik’in denetimine açıktır.

Sitemizin geliri maliklerimizin ödediği aidatlardan oluşmaktadır. Aidatlar düzenli ödenir ise yapılması planlanan işler ve sitemize verilmesi gereken hizmetler o ölçüde ve zamanında yapılabilmektedir. Aidatlarını zamanında ödemeyen site sakinlerimize site avukatı tarafından hukuksal icra takip işlemi yapılmaktadır.

İşlerin büyük bölümü, başta Site Müdürümüz Ali KARABULUT olmak üzere personelimizin fedakar çalışmaları sonucu başarılmıştır. Site personelimize genel kurul huzurunda teşekkür ederiz.

Ayrıca, görevde olduğumuz süre içinde bizlere verdiğiniz destekten dolayı tüm maliklere teşekkür ederken, bundan sonraki yönetimlere de aynı desteği sürdürmenizi içtenlikle diler, bölgemizde örnek olan sitemizde sağlıklı ve huzurlu günler geçirmenizi temenni ederiz.

YÖNETİM KURULU

ÖNEMLİ NOT: 01.08.2017-31.07.2018 DÖNEM SONU HESAP KAPANIŞ İŞLEMLERİ DEVAM ETTİĞİNDEN, GELİR-GİDER TABLOLARI HAZIRLANDIĞINDA SİTE SAKİNLERİMİZE DAĞITILACAKTIR.

Marmara Ereğlisi Emlak Konut Villaları Site Yönetimi Adres: Dereağzı Mahallesi 7004 Sokak No: 12 Marmara Ereğlisi Tekirdağ Türkiye
0282 623 69 72
info@emlakkonutvillalari.com
www.emlakkonutvillalari.com ©
X